Krzywy kręgosłup

Wiele cennych informacji pomocnych w nauce gry na klarnecie. Jak pielęgnować klarnet? Gdzie serwisować? Jak wydobyć poprawnie dźwięk?

Moderator: DCMN

Krzywy kręgosłup

Postprzez kijofon » 2010-07-06, 21:37

Ostatnio podczas lekcji dowiedziałam się, że mam garba. Kazano mi robić odpowiednie ćwiczenia, ale po nich strasznie bolą mnie plecy. Macie może jakieś skuteczne i w miarę szybkie,oraz nie tak bolesne ćwiczenia na to?
klarnet- przyrząd do wyłapywania niedoskonałości...
kijofon
Muzyczna II
Muzyczna II

Klarnet: Buffet E13

Postprzez soulm » 2010-07-07, 00:15

Forum dla klarnecistów i o klarnetach :!: ...... więc moze zapytaj na forum lekarzy :-P ..... no chyba że kregosłup Cie boli tylko podczas grania na klarnecie to jak najbardziej pisz tu o tym....
w kazdym badz razie moja rada tak czy tak to do lekarza koniecznie!!!!! do specjalisty oczywista :-D !!!! i zdrowia życze!!!!! ;-)
soulm
Beginner
Beginner

Postprzez grajek » 2010-07-07, 09:47

Jeżeli chodzi o wady kręgosłupa to zalecane jest pływanie, a poza tym trzeba się pilnować żeby się nie garbić może ( pajączek :-) ) Gimnastyka przede wszystkim
Pozdrawiam
grajek
Beginner
Beginner

Postprzez jazzman » 2010-07-08, 14:52

Temat jak najbardziej klarnetowy. Postawa przy graniu ma spory wpływ na jakość dźwięku. Spróbujcie zagrać na stojąco, później na siedząco będąc zgarbionym, a na siedząco będąc wyprostowanym. Czasami jest różnica w strojeniu. Byłem kiedyś na warsztatach takiego gości z USA i sporo o tym mówił o researchu pewnego gości na temat ergonomii gry. Chyba Arnold Myers ale nie jestem pewny na 100%.

Parę linków o ćwiczeniach na kręgosłup.

http://www.nakregoslup.pl/
http://www.emedica.pl/cwiczeniaorto4.php3?typ=15

Daj znać co Ci pomogło. Aha jak boli podczas ćwiczeń to nie za dobrze...w tym wieku!
jazzman
Profesjonalista
Profesjonalista

Klarnet: Leblanc Normandy Heritage
Ustnik: Gennusa Intermediate
Stroiki: PL class professional

Postprzez kijofon » 2010-07-14, 12:54

dzięki Jazzman, lecz to mi trochę zajmie, właśnie wróciłam z wyjazdu a pojutrze mam następny więc na rezultaty trochę trzeba będzie poczekać 8-)
klarnet- przyrząd do wyłapywania niedoskonałości...
kijofon
Muzyczna II
Muzyczna II

Klarnet: Buffet E13

Postprzez Dorinka » 2010-07-18, 18:58

dobra w punktach pisze bo za dużo wychodziło
1. ortopedzi (byłam) mają zazwyczaj rady typu żadne, zadadzą ćwiczenia, które tak naprawdę nie pomogą zdarzy się, że daj Boże chociaż nie zaszkodzą
2. wybrać się gdzie? do rehabilitanta, rehabilitacja manualna. Poszukaj w necie o ,,nim''-rehabilitancie, popytaj znajomych czy ktoś nie był żeby dobrze wybrać
Zada lepsze bardziej pomocne ćwiczenia sprawdzi czy nie masz zblokowanych kręgów pomoże przy skrzywieniu itd..
3. Żadnych kręgarzy! nigdy nigdy nigdy! własne moje błędy bo żaden lekarz Ci nie powie że są ludzie którzy uczyli się nastawiać kręgosłupy na studiach a nie w ciemnym lesie.. poza tym oni gówno wiedza o przykurczach mięśni które mają duży udział
4.samokontrola bardzo ważna zwróć uwagę jak się prostujesz, jak siedzisz przy biurku, czytając ksiązki, przy kompie czy przy stole staraj się nie wyginać na lewo czy prawo
5. Pływanie bardzo polecam z własnego doświadczenia naprawdę dużo daje
6.Pracuj sam nad sobą, bierz się za siebie i tyle
Jeśli masz jakieś pytania to wyślij wiadomość

[ Dodano: 2010-07-18, 20:02 ]
aa jeszcze jedno w życiu nie rób ćwiczeń które bolą bo sobie zaszkodzisz serio! i poza tym jak boli to naprawdę polecam tego rehabilitanta znaleźć, a jak ktoś Ci każe robić ćwiczenia które bolą to naprawdę zastanów się nad poziomem wiedzy tej osoby na ten temat.. Kto Ci je zadał oglądał Twój kręgosłup chociaż?
Dorinka
Amator
Amator

Postprzez Krolock007 » 2010-07-27, 13:13

Ech... Mnie tez strasznie bola plecy:/ w tym odcinku miedzy lopatkami. bylam u lekarza ale przeciez wszystko jest w porzadku, a plecy dalej bola (ale bylam nieprywatnie wiec moze dlatego;) Polecam plywanie, jazde na rowerze, gimnastyke i masaze;) Osobiscie nie stosuje nic bo nie mam na to czasu:P Mozliwe ze dlatego ze sie za duzo siedzi albo stoi albo przebywa w jednej pozycji;)
Krolock007
Muzyczna II
Muzyczna II

Postprzez Dorinka » 2011-03-06, 16:32

hmm możliwe sztywny odcinek piersiowy, albo spięte mięśnie coś mniej więcej; można poćwiczyć to nie zajmuje aż tak wiele czasu:http://gimnastykakorekcyjna.com.pl/plecy.html ćwiczysz ile chcesz z tego filmiku fajne jest ćwiczenie rozciągające tam z tym zdmuchiwaniem jakiegoś małego przedmiotu ale każdy coś chyba dla siebie musi znaleźć:P i ja wam mówię dbajcie o kręgosłup chociaż trochę nie polecam problemów z kręgosłupem na własne życzenie, a i tam nie tylko specjaliści rehabilitacji manualnej, tam jeszcze są ruchowej bodajże, ale nie wiem najlepiej pytać się po znajomych kto jest dobry w Twoim mieście, okolicy
Dorinka
Amator
Amator

Postprzez mary » 2011-03-06, 16:38

Nie zgadzam się z tym, że ćwiczenia, które bolą nie pomagają, bo przy ćwiczeniach korekcyjnych o to chodzi, żeby wzmocnić napięcie mięśniowe, a mięśnie mają to do siebie, że gdy się je ćwiczy, to na początku bolą. A pływanie polecam.
mary
Muzyczna II
Muzyczna II

Postprzez Dorinka » 2011-03-07, 14:45

może źle to opisałam. Taki ból ostry miałam na myśli, albo blokadę ruchową. No nie chodziło mi o zakwasy. Bo generalnie pierwszy post był że bardziej bolą plecy.. No ogólnie jeśli plecy bardziej bolą i nie są to mięśnie zmęczone wysiłkiem to polecam zmianę ćwiczeń.
Dorinka
Amator
Amator

Powrót do Nauka gry na klarnecie