Początkująca...

Jak kupić klarnet? Najnowsze nowinki ze świata klarnetów i wiele cennych porad dla klarnecistów znajdziesz właśnie na tym forum.

Moderator: DCMN

Początkująca...

Postprzez sabina93 » 2010-08-10, 15:17

Hej ;-)
Chciałabym się nauczyć grać na klarnecie i dlatego chciałabym się o coś Was spytać. Czy taki klarnet byłby w sam raz dla osoby początkującej, która w dodatku chciałaby się sama nauczyć grać?
http://www.emuzyk.pl/component/catalog/ ... l-300.html
Chciałam także od razu się zapytać czy w ogóle da się samemu nauczyć grać na klarnecie. Słyszałam też że lepszy jest klarnet w systemie francuskim (tzn. łatwiejszy).
Od razu mówię że nie chodzi mi o profesjonalne granie tylko o takie podstawowe (ale ładne) :mrgreen: :mrgreen:
sabina93
Beginner
Beginner

Postprzez Jazz » 2010-08-10, 18:54

Samouki mają wolniejszy tryb nauki - od tych co się uczą od profesorów, to po pierwsze...
Po drugie możesz w ten sposób złapać negatywne nawyki, które będą przeszkadzać w poprawnej grze na instrumencie - z czego trudno się oduczyć i te nawyki będą za tobą chodzić ...
Po trzecie ten klarnet jest jeszcze gorszy od mojego, choć mój też nie jest warty zachwytu (też chińszczyzna - ja bym już na twoim miejscu kupił za tą cenę jakiegoś używanego Buffeta - z tym już idź do Buffetoznawców, jest ich od groma na tym forum, to samo dotyczy się tematów Buffeta - tylko szukać)...
Pozdrawiam i życzę: powodzenia w nauce i tego żeby nie był to słomiany zapał....
Pozdrawiam - Jazz
Jazz
Amator
Amator

Klarnet: Rudgottsmann
Ustnik: Buffet
Stroiki: Vandoren

Postprzez sabina93 » 2010-08-10, 21:08

To na pewno nie jest słomiany zapał :-P Na flecie poprzecznym nauczyłam się grać sama ;-) i gram dobrze bo słuchali mnie profesjonaliści. Podoba mi się także klarnet dlatego chciałabym się nauczyć na nim grać, a że nie mam możliwości korzystać z porad nauczycieli :cry: :cry: :cry: :cry: to zostaje mi tylko internet :-) i tak to właśnie wygląda. Z fletem poprzecznym było tak samo. A może znasz jakieś nowe klarnety do 700 złotych na których dałoby się nauczyć grać? Chodzi mi o taki zwykły tani instrument na którym da się jednak trochę pograć ;-)
PS: Flet poprzeczny tez mam najtańszy i gra bardzo dobrze. A mam go już trzy lata i w ogóle mi się nie zniszczył. Wszystko jest dobre.
Więc jeszcze raz pytam lepiej w systemie niemieckim czy francuskim? :-o
I jaki klarnet? ;-)

[ Dodano: 2010-08-10, 22:12 ]
Aha w sprawie systemu to już wiem że francuski ;-)

[ Dodano: 2010-08-10, 22:19 ]
Przeglądając inne posty zauważyłam, że prawie wszyscy odradzają te tańsze klarnety. Zazwyczaj tak właśnie jest, bo najtańsze = najgorsze. Ale na czymś trzeba się nauczyć :-P Bardzo Was proszę o pomoc.

[ Dodano: 2010-08-10, 22:26 ]
A tak w ogóle to dlaczego uważasz że ten klarnet jest zły? Odpowiedź uzasadnij ;-)

[ Dodano: 2010-08-10, 22:30 ]
A CO MYŚLICIE O TYM???????????????
http://allegro.pl/item1174465585_nowy_k ... _raty.html ;-)

[ Dodano: 2010-08-10, 22:32 ]
http://allegro.pl/item1153755866_klarne ... zedaz.html
ALBO TO??
sabina93
Beginner
Beginner

Postprzez Jazz » 2010-08-11, 12:59

Nie mówię, że jest zły, tylko mówię, że jest gorszy od mojego - u mnie po 7 - 8 miesiącach poduszki zaczęły się rozwalać - ot tak...

U Ciebie mogło by być gorzej, ale z tych trzech (które tu dałaś) wybrałbym właśnie ten pierwszy...

Właśnie - od kiedy zadałaś owe pytanie, zastanawiam się co kryje się pod tą "Japońską Technologią" - tzn. mój chiński a kosztował drożej, Twój japoński a kosztuje taniej...

W każdym bądź co bądź razie będziesz potrzebowała lepszego ustnika polecam Vandorena B45 ...
Pozdrawiam - Jazz
Jazz
Amator
Amator

Postprzez sabina93 » 2010-08-11, 15:10

A możesz mi powiedzieć od razu czy ten ustnik będzie pasował do tego klarnetu? Aha i jeszcze jedno jak często wymienia się stroiki? ;-)

[ Dodano: 2010-08-11, 16:14 ]
A możesz mi jeszcze powiedzieć od czego to zależy że te poduszki się rozwalają? ;-) I w jaki sposób?
sabina93
Beginner
Beginner

Postprzez Jazz » 2010-08-11, 15:49

Ustnik od klarnetu będzie pasował do wszystkich klarnetów (jeśli nie tylko wygląda jak klarnet, ale naprawdę jest klarnetem, ale - jeśli to japoniec to będą pasowały)...

Żywotność stroików zależy od warunków przechowywania, od tego czy o nie dbasz - różne stroiki mają różne parametry - gdzieś tu na forum było dosłownie "temacisko" o tym...

U mnie poduszki (u mojego aktualnie - chińczyka), po prostu nie były poduszkami, tylko najwyżej imitacją poduszek, która spełniała swoją funkcję "poduszki" przez 8 miesięcy (dwie już wymienione, a na resztę po prostu "czekam")...

Prawdziwa poduszka może "żyć" latami - o ile będzie się dbało o nie - polejesz olejem po nich podczas oliwienia klarnetu (drewnianego), stwardnieją i nie będą kryć czyt. do wyrzucenia...

Acha, jak kupisz ten klarnet to w sumie żaden problem (ebonit, abs), ale jak kupisz drewniany, to będzie wymagana jeszcze większa odpowiedzialność za swój instrument [dla drewna (hebanu, drzewa różanego itp.) słońce, wilgoć i zmiany temperatury to największy wróg - wystarczy, że wyjdziesz z ocieplonego pomieszczenia na mróz - wtedy można powiedzieć "miałem grający klarnet - ten nadaje się najwyżej na ścianę"]...
Pozdrawiam - Jazz
Jazz
Amator
Amator

Postprzez sabina93 » 2010-08-11, 18:45

A powiedz mi jeszcze prosze co to jest abs :-P
sabina93
Beginner
Beginner

Postprzez Jazz » 2010-08-11, 20:20

Taki pewien rodzaj plastiku...
Pozdrawiam - Jazz
Jazz
Amator
Amator

Postprzez sabina93 » 2010-08-12, 10:24

A jak myślisz czy ten klarnet który chciałabym kupić jest czegoś wart? Tzn. tego początkującego grania?
Tak w ogóle to dzięki za pomoc
sabina93
Beginner
Beginner

Postprzez grajek » 2010-08-12, 11:55

ja tez z tych trzech wybrał bym ten pierwszy J. Michaela bo to przynajmniej bardziej znana firma niz opzostałe
grajek
Beginner
Beginner

Postprzez Jazz » 2010-08-12, 22:32

Nie ma za co - masz już drugi głos za japońcem...
Pozdrawiam i życzę powodzenia Jazz
Pozdrawiam - Jazz
Jazz
Amator
Amator

Postprzez grajek » 2010-08-13, 08:30

jak bys miał jeszcze jakieś pytanie możesz wbijac na gg 10494701 pozdrawiam
grajek
Beginner