21 lat - Czy nie za późno na naukę??

Wiele aktualnych chwytów na klarnety. Systemy francuski, niemiecki.
Emilius
Kontaktowanie:

21 lat - Czy nie za późno na naukę??

Postautor: Emilius » 01 lip 2010, 15:23

Witam!
Mam 21 lat. Gdy mialam 11-12 chodziłam do szkoły muzycznej przez 1,5 roku i oczywiście uczyłam się gry na klarnecie. Niestety jako małe dziecko nie mialam dość samozaparcia, by codziennie ze szkoły iść do kolejnej szkoły i zrezygnowałam. jednak zazwsz gdzies tam w srodku chciałam kontynuować naukę. W tym roku rodzice kupili mi klarnet na urodziny. A to ci niespodzianka :-D Bardzo miło, tylko, że niewiele pamietam. Znaczy w sumie trochę pamiętam. Porafię wydobyć dzwięk, zagrać gamę i pamiętam niektóre chwyty(po 10 latach i tak jestem zdziwiona, że cokolwiek pamiętam)

Czy myślicie, że jest szansa, żeby się nauczyć. NIe mam zamiaru grać w orkiestrze ani nic z tych rzeczy. Po prostu skoro juz mam instrument, to chciałabym się nim zająć. Potraktować to jako hobby.

Najlepiej znaleźć sobie jakiegoś nauczyciela, wiem. Tylko zastanawiam się, czy będzie mnie na to stać. Ile nauczyciele biorą za lekcję? A może ktoś z Was orientuje się, czy gdzieś w trójmieście jest szkoła muzyczna dla dorosłych, albo ktoś kto prywatnie daje lekcje.
Liczę też na Wasze porady w sprawie nut. Co najlepiej kupić sobie dla przypomnienia i nauki (najlepiej by było zacząć od początku). Chciałabym tez przypomnieć sobie nuty ogólnie. I czy są dostępne książki, które w zestawie mają płyty DVD, gdzie nauczyciele pokazują chwyty itp.

Czekam na Wasze porady specjaliści ;)
Z góry za wszystkie dziękuje
Na marzenia nigdy nie jest za późno...

soulm
Kontaktowanie:

Postautor: soulm » 01 lip 2010, 16:25

Na granie i na naukę nigdy nie jest za późno!!!!! :-) !!!!!! Jeśli chcesz sama dojść do jakiegoś określonego poziomu gry na klarnecie musisz mieć duzo samozaparcia i cierpliwości!!!!! owszem najlepszy byłby nauczyciel ale uwierz mi jeśli sama będziesz chciała to osiagniesz bardzo duzo!!! chcieć znaczy móc!!!!! gdybys mieszkala blizej mnie to bysmy sobie razem pograli (za freeeeeee!!!!!)...... a tak na powaznie, to w sieci bardzo duzo mozna znaleźć szkół, nut oraz filmów z dobrymi poradami a takze z chwytami palcowaniem legato glissy i wiele wiele innych..... najprostszy sposób to youtube i lesson clarinet-małe ale-dobrze jest znac angielski......
życzę powodzenia i wytrwałości!!!!! a i uwierz mi ze to co sama osiagniesz jest najwięcej warte!!!!!! ;-)

Emilius
Kontaktowanie:

Postautor: Emilius » 01 lip 2010, 17:16

Dzięki bardzo za zachęte. Szkoda, że nie mieszkasz bliżej. Najgorsze jest to, że najlepiej by mi się ćwiczyło jak nikogo nie ma w domu, a niestety rzadko tak jest, a ja się wstydzę kiksować, gdy inni słyszą. Mam zamiar się zaopatrzyć w "szkołę na klarnet 1" i z pewnością poszperam w sieci, ale tam to nigdy nikt mi nie powie "Źle chwytasz" czy "Źle oddychasz", albo, że nieczysto. Wiadomo.

Także SZUKAM NAUCZYCIELA!
Najlepiej Wejherowo i okolice (ewentualnie trójmiasto)
(jak ktoś zna jakąś szkołę dla dorosłych, to pisać proszę)
Na marzenia nigdy nie jest za późno...

kijofon
Muzyczna II
Muzyczna II
Klarnet: Buffet E13
Kontaktowanie:

Postautor: kijofon » 01 lip 2010, 18:58

teraz są wakacje,może przejedź się na jakieś kursy,warsztaty,nawet jako ktoś,kto tylko patrzy(nie pamiętam jak się taki uczestnik nazywa :oops: ), popatrzysz jak inni grają i może przeniesiesz to na swój grunt, szkoła na klarnet to bdb pomysł i tak jak soulm radzi poszukaj w internecie bo są takie filmiki gdzie znane osoby "prowadzą lekcje" 8-)
klarnet- przyrząd do wyłapywania niedoskonałości...

Adzik00
Kontaktowanie:

Postautor: Adzik00 » 01 lip 2010, 19:38

W każdym większym mieście gdzie jest szkoła muzyczna znajdzie sie jakiś nauczyciel do nauki prywatnie. Może spytaj właśnie w szkole, napewno Ci kogoś polecą. A co do ceny to za godzine biorą średnio 25-35 zł ( przynajmniej u mnie)
pozdrawiam i powodzenia zycze :)
Trening czyni mistrza :)
Jupiter JCL-931

jazzman
Profesjonalista
Profesjonalista
Klarnet: Leblanc Normandy Heritage
Ustnik: Gennusa Intermediate
Stroiki: PL class professional
Kontaktowanie:

Postautor: jazzman » 03 lip 2010, 13:18

O nauczycieli najlepiej pytać w szkołach. Może jak ładnie poprosisz ktoś z forum z Twojego miasta się odezwie. Każdy przez wakacje chce coś zarobić.

Dobra książka na start to Szkoła na klarnet, Hajdy. Są pewnie teraz inne ale ja się uczyłem właśnie z tej.

kijofon
Muzyczna II
Muzyczna II
Klarnet: Buffet E13
Kontaktowanie:

Postautor: kijofon » 03 lip 2010, 14:01

jazzman, a nie przypadkiem Hejdy :?: 8-)
klarnet- przyrząd do wyłapywania niedoskonałości...

karolkafara
Kontaktowanie:

Postautor: karolkafara » 05 lip 2010, 10:25

ja w cale ni polecam szkoły Hajdy... owszem miałem tę książkę ale nie wiem czy przerobiłem z niej 1/4. Według mnie nie ma nic w niej aż takiego treściwego. Ja zaczynałem od takiej kserowanej rosyjskiej książki, tylko nie pamiętam tytułu, było to dawno temu... ale u mnie w szkole muzycznej mało się korzysta z tej książki Hajdy, później od razu na Kurkiewicza.

jazzman
Profesjonalista
Profesjonalista
Klarnet: Leblanc Normandy Heritage
Ustnik: Gennusa Intermediate
Stroiki: PL class professional
Kontaktowanie:

Postautor: jazzman » 05 lip 2010, 21:46

Ta książka jest dobra dla kogoś kto chce sam się uczyć.

Awatar użytkownika
marcingolik
Kontaktowanie:

Postautor: marcingolik » 06 lip 2010, 10:40

jazzman pisze:Ta książka jest dobra dla kogoś kto chce sam się uczyć.

To dobra książka dla kogoś kto sam się uczy.Ja uczyłem się z tej ksążki i są tam ważne informacje na temat zadęcia, stroika, ułożenia ust.W sam raz dla początkującego.
pozdro:-)

Krolock007
Muzyczna II
Muzyczna II
Kontaktowanie:

Postautor: Krolock007 » 03 sie 2010, 22:21

Ja zaczynalam od razu od Kurkiewicza... I mialam tez jakas angielska szkole na klarnet ale nawet nie wiem co to jest:P dawno to bylo;)

natalias
Klarnet: Odyssey
Kontaktowanie:

Re: 21 lat - Czy nie za późno na naukę??

Postautor: natalias » 07 lis 2016, 13:16

też polecam > Szkoła na klarnet, Hajdy < naprawdę dobra pozycja na start, ale i nie tylko bo po jakimś czasie fajnie jest sobie odświeżyć to i owo. Ostatnio we Wrocławiu w antykwariacie znalazłam tą pozycję w super cenie!

Wróć do „Chwyty”