Propozycje grup na forum

Czy chcesz aby na forum był podział na grupy?

TAK
28
74%
NIE
10
26%

Liczba głosów: 38
jazzman
Profesjonalista
Profesjonalista
Klarnet: Leblanc Normandy Heritage
Ustnik: Gennusa Intermediate
Stroiki: PL class professional
Kontaktowanie:

Propozycje grup na forum

Postautor: jazzman » 13 cze 2009, 10:53

Uwaga! Proszę przeczytać cały temat, a nie tylko sugerować się początkiem. Zmieniliśmy koncepcje i nie będzie podziału na grupy na forum. Będą za to odpowiednie pola w profilu wyświetlające się przy postach pod avatarem.

Witam Was,

jak pewnie zauważyliście jest Nas trochę więcej i mam nadzieję będzie przybywać. Pasuje więc zrobić jakiś podział na grupy/kasty etc w zależności od umiejętności, stażu itp. O przynależności będę decydował ja i moderatorzy na podstawie wypowiedzi i postów.

Pomoże to w czytaniu postów dla osób, które dopiero pojawiły się na forum.

W tej ankiecie można oddać głos czy jesteś na TAK albo NIE grupom na forum.

Pozdrawiam serdecznie i czekam na Wasze głosy,

PS. Wkrótce forum trochę się zmieni i chciałbym żebyście mieli w tym udział. Pokażcie siłę demokracji :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 26 cze 2009, 16:11 przez jazzman, łącznie zmieniany 1 raz.

DCMN

Postautor: DCMN » 13 cze 2009, 11:38

Witamy, witamy.
Podziały na grupy to bardzo dobra sprawa. Użytkownicy tego forum to początkujący, średnio-zaawansowani a nawet dobrzy muzycy.
Cały problem polega na odpowiednim podziale. Bo kilku postach nie jesteśmy w stanie ocenić, kto na jakim jest poziomie. Przydała by się zakładka w profilu, albo coś w ten deseń.
"Wkrótce forum trochę się zmieni (...)"
Czyżby zmiana na silnik SMF? ;>

jazzman
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Postautor: jazzman » 13 cze 2009, 13:28

To jaka zmiana nastąpi niech pozostanie tajemnicą. Raczej nie będzie to jednak zmiana systemu.

W takim razie proszę o wpisywanie w tym temacie propozycji grup. To są moje:
- profesjonalista
- amator
- student
- uczeń
- ....

PS. Proszę kopiować i wklejać Wasze propozycje.

lukiasz
Kontaktowanie:

Postautor: lukiasz » 13 cze 2009, 16:48

Wydaje mi się, że podział na grupy (szczególnie pod względem stażu) niepotrzebnie spowoduje właśnie niepotrzebne podziały w stylu: "ten napisał cośtam, ale ma range uczeń a ten napisał coś innego ale ma rangę student, to jego rada jest lepsza. A ze zdaniem ludzi z rangą amator to się nie liczę, co oni mogą mi doradzić"

A to niezupełnie musi się zgadzać, niekiedy osoba, która uczyła się grać prywatnie, albo w ognisku muzycznym a cały czas rozwija umiejętności w np różnych zespołach czy w orkiestrach wie więcej na niejeden temat poruszany tutaj niż niejeden zaoczny student. Uważam, że takie szufladkowanie osób piszących tu jest niepotrzebne.

A jeśli chodzi o rady dla nowych osób, to jak ktoś jakieś głupostwo palnie to ktoś inny go poprawia i wszystko wiadomo.
Ja bym po prostu w profilu zrobil informacje o stażu, o tym czy się gra w zespole, czy w orkiestrze. Albo rozwinąć zakładkę profil dodając do niej ciekawe pola i ustawić je jako wymagane przy rejestracji. Np ulubiony wykonawca, kompozytor, ile starasz się grać dziennie, najtrudniejszy wykonywany utwór, ile lat grasz, czy w zespole, czy w orkiestrze, ulubione stroiki itp.

Jeśli już miałyby być rangi to wydaje mi się że na podstawie ilości punktów "pomógł" byłoby najuczciwiej. Oczywiście mogę się mylić :-)

jazzman
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Postautor: jazzman » 14 cze 2009, 10:58

lukiasz pisze:Uważam, że takie szufladkowanie osób piszących tu jest niepotrzebne.

O to się właśnie trochę boję. Dlatego dałem Wam możliwość wypowiedzenia się w temacie.

Z dodatkowymi polami to bardzo dobry pomysł. Przemyśle...

PS. Widzę, że demokracja w Polsce kuleje.

[ Dodano: 2009-06-26, 14:00 ]
W takim razie w tym temacie proszę o podawanie Waszych propozycji dotyczących nowych pól w profilach użytkowników. Będą one widoczne pod avatarem.

Oto moje propozycje. Podane przez mnie pola można dowolnie modyfikować i wpisywać własne uwagi, tudzież dopisywać własne propozycje. Jedziemy...:

Poziom + lata stażu
Twój poziom gry na klarnecie. Do wyboru masz: beginner, amator, uczeń I, uczeń II, student, profesjonalista. (uczeń I to 1st stopień w szkole muzycznej, a II analogicznie 2nd)

np. amator 5

Klarnet:
od A do Y...;)

Ustnik, stroiki hmm...zastanawiam się czy to ma sens akurat?!

Myślę, że pasowało by aby każdy podał miejsce zamieszkania. Nie musi być dokładnie...najbliższe większe miasto wystarczy.

Kopiować, modyfikować i dopisywać...

Pozdrawiam,

Imrahil
Kontaktowanie:

Postautor: Imrahil » 26 cze 2009, 13:46

jazzman pisze:
Poziom + lata stażu
Twój poziom gry na klarnecie. Do wyboru masz: beginner, amator, uczeń I, uczeń II, student, profesjonalista. (uczeń I to 1st stopień w szkole muzycznej, a II analogicznie 2nd)

np. amator 5

A jak wyglądałby sytuacja, jeśli ktoś skończył już I st, a na II nie poszedł?

jazzman pisze:Klarnet:
od A do Y...;)

A w tym o co chodzi?

Awatar użytkownika
Adziorra
Kontaktowanie:

Postautor: Adziorra » 26 cze 2009, 13:54

Z tym podziałem na grupy według mnie będzie problem. Od czasu zyskania rangi nikt nie będzie zwracał na mnie uwagi, bo przecież dopiero zaczynam pierwszy stopień muzycznej.

A może jeszcze województwo? Oprócz większej miejscowości.
Imarhil - z tym klarnetem od A do Y chodzi o to, żebyśmy napisali nazwę swego klarnetu :)

Awatar użytkownika
thomasjuras
Kontaktowanie:

Postautor: thomasjuras » 26 cze 2009, 15:04

Ja nie mam nic przeciwko
Myślenie szkodzi nieprzyzwyczajonym.

jazzman
Profesjonalista
Profesjonalista
Kontaktowanie:

Postautor: jazzman » 26 cze 2009, 16:16

Imrahil pisze:A jak wyglądałby sytuacja, jeśli ktoś skończył już I st, a na II nie poszedł?

To pisze uczeń I 10, co oznacza skończony I stopień ale 10 lat grania na klarnecie. Chyba logiczne jak dla mnie. W tym polu profilu chodzi jedynie o podanie wykształcenia muzycznego jakie posiadacie lub właśnie zdobywacie. Wiadomo, że ktoś nawet skończywszy II stopień może grać gorzej od kogoś kto gra 10 lat na klarnecie ale ma tylko I...każdy wybiera swoją drogę i nie ma jednej właściwej.

Imrahil pisze:Klarnet:
od A do Y...;)

A w tym o co chodzi?

Chodzi o to żeby napisać na jakim klarnecie obecnie gracie. Choć jak się teraz zastanawiam może nie jest to potrzebne.

Z tym podziałem na grupy według mnie będzie problem. Od czasu zyskania rangi nikt nie będzie zwracał na mnie uwagi, bo przecież dopiero zaczynam pierwszy stopień muzycznej.

Nie będzie podziału na grupy. Będą odpowiednie pola w profilu. Wiadomo najmłodszy w rodzinie ma najmniej do powiedzenia ale nie dlatego, że jest najmłodszy 8-) Jakaś hierarchia jest potrzebna, pomoże to nowym użytkownikom czytanie forum, zwiększy czytelność. Tak na prawdę po to jest ten temat żeby się wypowiedzieć. To nie jest ostateczna decyzja i zawsze mogę od niej odstąpić jednak wcześniej chciałem usłyszeć Wasze zdanie.

Pozdrawiam,

DCMN

Postautor: DCMN » 27 cze 2009, 12:14

Adziorra pisze:Z tym podziałem na grupy według mnie będzie problem. Od czasu zyskania rangi nikt nie będzie zwracał na mnie uwagi, bo przecież dopiero zaczynam pierwszy stopień muzycznej.

Jeżeli będziesz pisać z sensem i na temat, wtedy będzie na co zwracać uwagę.

A teraz mówiąc ogólnie:
Przeglądam posty na forum i niektóre są tak kompletnie bezsensowne, że aż się prosi o rangi pod avatarem, dlatego jestem za.

Awatar użytkownika
Adziorra
Kontaktowanie:

Postautor: Adziorra » 27 cze 2009, 22:58

No dobra, przekonaliście mnie. Trzeba udoskonalać nasze forum. Jestem za.
PS. Drogi DCMN, niestety czasem zdarza mi się pisać bez sensu, ale będę się starać :)

KrzysztofKos

Postautor: KrzysztofKos » 28 cze 2009, 11:38

jestem za.

AtV
Kontaktowanie:

Postautor: AtV » 29 cze 2009, 15:29

jazzman pisze:
Imrahil pisze:Klarnet:
od A do Y...;)

A w tym o co chodzi?

Chodzi o to żeby napisać na jakim klarnecie obecnie gracie. Choć jak się teraz zastanawiam może nie jest to potrzebne.
Pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze mimo małego stażu forumowego ;-) Bo myślę, że informacja o posiadanym instrumencie może być przydatna. Na jednym z for gitarowych wprowadzono coś takiego i przynajmniej wiadomo do kogo się zwrócić z prośbą o opinię z pierwszej ręki na temat jakiegoś konkretnego modelu.

A co do rang i podawania stażu, to podpisuję się pod pomysłem wszystkimi dostępnymi kończynami. Nie zaszkodzi wiedzieć who is who. (i choć wizja posiadania rangi amator0,3 może nie jest dla mnie jakaś specjalnie różowa, to przecież każdy kiedyś zaczynał i przynajmniej jestem na bieżąco z radami dla początkujących ;-) )

Awatar użytkownika
Adziorra
Kontaktowanie:

Postautor: Adziorra » 29 cze 2009, 23:30

A ja się ledwo wśliznę do rangi uczeń. 9 miesięcy gram amatorsko na klarnecie, aż coś mnie naszło na szkołę muzyczną. Pierwsze pytanie na przesłuchaniu było takie: "Dlaczego tak późno?" :D.

Adzik00
Kontaktowanie:

Postautor: Adzik00 » 30 cze 2009, 20:55

Moim zdaniem trzeba zwiększyć liczbe grup. Ja np nie chodziłem i nie chodze do szkoły muzycznej ale pare lat uczyłem sie prywatnie, ponadto ćwicze i dalej sie rozwijam. Dla mnie uczenII jest troche mało wiarygodne bo do szkoły nie chodziłem mimo to gram lepiej niz niektórzy klarnecisci IIgi stopień kończący. Grupy tak tylko więcej :)
Trening czyni mistrza :)
Jupiter JCL-931

Wróć do „Ankiety”