Jak opanować technikę?

Wiele cennych informacji pomocnych w nauce gry na klarnecie, saksofonie. Jak pielęgnować dęciaka? Gdzie serwisować? Jak wydobyć poprawnie dźwięk?
Krokodylki21
Klarnet: Amanti
Stroiki: Vandoren
Kontaktowanie:

Jak opanować technikę?

Postautor: Krokodylki21 » 06 maja 2017, 15:25

Witam, do forum dołączyłam ponieważ planuję uzupełnić swoją wiedzę w zakresie gry na klarnecie. Swoją przygodę z klarnetem zaczęłam stosunkowo późno bo dopiero w szkole średniej. Należę do orkiestry gdzie dostałam klarnet i zdobyłam podstawowe wiadomości. Teraz po trzech latach świetnie znam palcowanie, czytanie nut oraz wszystkie utwory naszej orkiestry :) Niestety nie posiadam żadnej techniki gry na klarnecie, ponieważ lekcji udzielał mi dyrygent, absolutnie nie umiejący grać na klarnecie. (Często na metodzie prubie i błędów:) Nurtuje mnie więc pytanie czy była bym w stanie nadrobić te informacje? Nie jest już za późno? (Prawdopodobnie mam niektóre błędne nawyki) Oraz czy była bym to w stanie zrobić sama gdyż z tego co się orientuję do szkół muzycznych przyjmują do 16 lat. Z góry dziękuję za odpowiedź :*

serwis
Klarnet: wszystko
Kontaktowanie:

Re: Jak opanować technikę?

Postautor: serwis » 08 maja 2017, 13:29

Podstawa to podstawa :) nie musisz chodzić do szkoły, jest wielu nauczycieli klarnetu. Najlepiej poszukać w swojej okolicy i umówić się na prywatne lekcje. Ustawienie, podstawa gry na klarnecie... bez tego nie będziesz grać :)

Wróć do „Nauka gry na instrumentach”