Stres przed egzaminem i sposoby jego zwalczania

Na tym forum można pisać co komu w duszy gra:)
dabek444
Kontaktowanie:

Postautor: dabek444 » 07 sty 2011, 16:23

jak sie nie stresowac ? ;) zapalić ziółko,wypić setke ,ale gdy nie chcemy mieć mętliku w głowie od alkoholu czy od gandzi to poprostu smiejemy sie ile wlezie ;) :-D

Kaktus
Klarnet: Dimavery
Kontaktowanie:

Re: Stres przed egzaminem i sposoby jego zwalczania

Postautor: Kaktus » 31 gru 2013, 01:33

Dobrze będzie chyba stwierdzić, że i tak nikogo się nie zna. Ja miałam tego pecha, że na egzaminie do muzycznej - wtedy byłam pewna, że nie znam tam żadnego z nauczycieli - znalazł się tata mojej koleżanki... Co prawda to był inny instrument, miałam wtedy gitarę. No i podobno poprzeczka była dość wysoka jak dla kogoś, kto przykładowo z teorii wiedział jedno, kompletne nic (nie wiem, co mnie podkusiło na próby na II stopień), ale do tego stopnia trzęsły mi się ręce i do tego stopnia robiło mi się słabo, że najprostszy z możliwych utworów na mega wygodnym instrumencie skopałam wręcz pokazowo. :x

Za to kiedy indziej, grając na tym samym instrumencie przed grupą ludzi, których wcześniej nie znałam, a też całkiem sporo od tego zależało - przynajmniej tak wtedy myślałam - zagrałam bez błędów. Wydaje mi się, że mniejszy stres będzie, kiedy będzie się grało przed nieznanymi ludźmi ze stwierdzeniem 'przecież jestem dobry, zrobię na nich wrażenie, będę taki łaaaa!'. I wyobrażenie sobie 'przecież oni nic nie wiedzą'. Mi pomaga. Czasem bardziej, czasem mniej, ale pomaga. :3

Wróć do „Luźne rozmowy”