Jak opanować technikę?

Wiele cennych informacji pomocnych w nauce gry na klarnecie, saksofonie. Jak pielęgnować dęciaka? Gdzie serwisować? Jak wydobyć poprawnie dźwięk?
Krokodylki21
Posty: 1
Rejestracja: 28 kwie 2017, 08:35
Klarnet: Amanti
Stroiki: Vandoren
Kontaktowanie:

Jak opanować technikę?

Postautor: Krokodylki21 » 06 maja 2017, 15:25

Witam, do forum dołączyłam ponieważ planuję uzupełnić swoją wiedzę w zakresie gry na klarnecie. Swoją przygodę z klarnetem zaczęłam stosunkowo późno bo dopiero w szkole średniej. Należę do orkiestry gdzie dostałam klarnet i zdobyłam podstawowe wiadomości. Teraz po trzech latach świetnie znam palcowanie, czytanie nut oraz wszystkie utwory naszej orkiestry :) Niestety nie posiadam żadnej techniki gry na klarnecie, ponieważ lekcji udzielał mi dyrygent, absolutnie nie umiejący grać na klarnecie. (Często na metodzie prubie i błędów:) Nurtuje mnie więc pytanie czy była bym w stanie nadrobić te informacje? Nie jest już za późno? (Prawdopodobnie mam niektóre błędne nawyki) Oraz czy była bym to w stanie zrobić sama gdyż z tego co się orientuję do szkół muzycznych przyjmują do 16 lat. Z góry dziękuję za odpowiedź :*

serwis
Posty: 6
Rejestracja: 28 cze 2016, 11:20
Klarnet: wszystko
Kontaktowanie:

Re: Jak opanować technikę?

Postautor: serwis » 08 maja 2017, 13:29

Podstawa to podstawa :) nie musisz chodzić do szkoły, jest wielu nauczycieli klarnetu. Najlepiej poszukać w swojej okolicy i umówić się na prywatne lekcje. Ustawienie, podstawa gry na klarnecie... bez tego nie będziesz grać :)

gravo
Posty: 9
Rejestracja: 05 maja 2017, 18:59
Klarnet: hohner
Kontaktowanie:

Re: Jak opanować technikę?

Postautor: gravo » 17 kwie 2018, 18:46

Niezależnie od tego na jakim instrumencie gramy, jest ćwiczenie które sprawdza się zawsze. Weź utwór który bardzo dobrze grasz, włącz metronom i graj go powoli z metronomem. W ten sposób ćwiczysz artykulację i lepiej "czujesz" instrument. Jeśli nie masz metronomu to proszę
https://muzyczny.pl/134069_Fzone-FMT-700-metronomtuner-chromatyczny-z-klipsem.html
https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/335/12252/joyo-jm-65.html
https://drumshop.pl/4092-korg-metronom-cyfrowy-ma-1-blue.html
Do wyboru do koloru. Ja zaczynałem na darmowym i czasem z lenistwa nadal to robię :D Wystarczy wpisac w googlach free metronome.Wróć do „Nauka gry na instrumentach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 0 gości

cron