Jak konserwować klarnet?

Wiele cennych informacji pomocnych w nauce gry na klarnecie, saksofonie. Jak pielęgnować dęciaka? Gdzie serwisować? Jak wydobyć poprawnie dźwięk?
jazzman
Profesjonalista
Profesjonalista
Posty: 633
Rejestracja: 03 lip 2008, 10:19
Klarnet: Leblanc Normandy Heritage
Ustnik: Gennusa Intermediate
Stroiki: PL class professional
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Jak konserwować klarnet?

Postautor: jazzman » 30 lip 2008, 19:01

Proszę zapoznać się z ponizszą instrukcją. Sam tak robiłem więc piszzę o tym. jednak jeżeli masz jakieś wątpliwości co do treści lepiej zapyta. Miłej lektury :-D

Konserwuj swój klarnet, conajmniej co dwa lata. Używaj do tego zwykłej oliwy z oliwek kupionej w sklepie spożywczym lub kup oliwkę w sklepie z akcesoriami do klarnetu.

Jak to zrobić? Przeczytaj uważnie aby nie popełnić błędu. Rozkręć klarnet tak, aby nie zostały na nim żadne elementy mechanizmu (głownie chodzi aby nie zalać poduszek!!). Pamiętaj gdzie, co było! Jak nie robiłeś tego nigdy to sobie dokładnie rozrysuj? I nie spiesz się bo łatwo się pomylić. Następnie znajdź 3 szmatki, nałóż je na jakieś długi, cienki elementy (najlepiej plastikowy pręt) o długościach odpowiednich do części klarnetu (mam na myśli: baryłkę, część górną i dolną). Następnie nasącz szmatki oliwa z oliwek lub oliwkę kupiona w sklepie z akcesoriami. Tak przygotowane elementy włóż do środka poszczególnych części klarnetu. Teraz klarnet odłóż na dwa tygodnie w bezpiecznym, suchym, nie nagrzanym miejscu. Po tym czasie wciągamy szmatki, wycieramy dokładnie z oliwy, i składamy klarnet. Przy składaniu można każdą cześć z osobna polerować czystą szmatką. Powodzenia. :-)

Jeżeli macie jakieć inne sposoby...napiszcie...

Wróć do „Nauka gry na instrumentach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 3 gości

cron