Kategorie
   Klarnety  Stroiki   Ustniki   Akcesoria   Og?oszenia
Producenci
Szukaj
Wpisz słowo:
Kategoria:
 
Informacje
Bezpieczeństwo
Kontakt
Forum klarnetowe
Linki
Mapa serwisu
Artykuły
Nowe Artukuły
Wszystkie artykuły
Wszystkie tematy
 Warsztat klarnetowy (1)
 Stroiki do klarnetu (1)
RSS
Klarnety - nauka gry na klarnecie Klarnety - nauka gry na klarnecie

Zaczynasz grać na klarnecie? Potrzebujesz nauczyciela?

Napisz do Nas! Posiadamy ogromna bazę danych najlepszych klarnecistów, pedagogów w Polske i za granica.

Nauka gry na klarnecie - plik pdf. (34 kB)
Nauka gry na klarnecie...to krótki tekst przeznaczony dla osób, które rozpoczynają przygodę z klarnetem. O tym jak zacząć, jak złożyć klarnet, jak trzymać zadęcie...i inne.


Nauka gry na klarnecie 2 - plik pdf. (46 kB)
Parę przydatnych porad nie tylko dla początkujących klarnecistów. O tym jak okiełznać klarnet i jak nie popełniać częstych błędów.Dlaczego nowy stroik do klarnetu nie gra?
Czym jest nowe opakowanie do stroików firmy Vandoren typu Flow Pack?
Jak efektywnie czyścić i pielęgnować klarnet?
Jak konserwować klarnet?

Dlaczego nowy stroik do klarnetu nie gra?

Dobre pytanie. Stroiki to takie mało przyjazne akcesoria do klarnetu, które nie jednego klarnecistę doprowadziły do szewskiej pasji. Przecież zawsze tu kupuje?! Nie raz się zastanawiałeś...
Trafienie w odpowiedni stroik to wcale nie jest taka prosta sprawa. Wiele zależy od szczęścia. Zawsze kupujemy w tym samym sklepie, tą sama twardość i nawet pogoda taka sama. A jak przychodzi na stroiku zagrać to nie jednemu mina brzydnie. Takie uroki gry na klarnecie.
Jednak to czy stroiki zagra bardzo często zależy od Nas samych:

  • Kupuj stroiki w paczkach. Większe prawdopodobieństwo znalezienia dobrego stroika. Producent zawsze pakują stroiki tak aby większość była wysokiej jakości.
  • Nie kupuj w sklepach gdzie jest możliwość "sprawdzenia stroika". Niestety są takie.
  • Jeżeli to tylko możliwe kupuj stroiki w hermetycznych opakowaniach typu Flow Pack, jak u Vandorena.
  • Przed zakupem stroików zastanów się dobrze do czego będziesz ich używał. Jeżeli nie zależy Ci na jakości dzwięku może warto kupić tańsze. Jeżeli będziesz grała w wielkiej sali może trzeba kupić stroik o ciemniejszej, silniejszej barwie.
Więcej informacji o stroikach.


Czym jest nowe opakowanie do stroików firmy Vandoren typu Flow Pack?

Jest to najnowszy wynalazek firmy Vandoren. Zdecydowanie 99% pewność znalezienia dobrej jakości stroika. Każdy stroik wychodzący z linii produkcyjnej zawijany jest w specjalne, hermetyczne opakowanie Flow Pack i trafia bezpośrednio na Nasze klarnety. Chroni ono Nasze stroiki podczas podróży i zapewnia odpowiednią wilgotność nawet podczas przechowywania w trudnych warunkach klimatycznych. Opakowanie to sprawdziło się w takich krajach jak Meksyk, czy Japonia. Dzięki temu bardzo szybko zdobyło uznanie wśród klarnecistów na całym świecie.
Więcej informacji o opakowaniu do stroików Vandoren.


Jak efektywnie czyścić i pielęgnować klarnety?

Regularne czyszczenie i konserwacja Naszego klarnetu jest bardzo ważna podczas eksploatacji. Jak to robić i cieszyć się pięknym, świecącym klarnetem?

  • Zawsze wkładaj klarnet do futerału, gdy go nie używasz. Unikaj zbyt wysokich lub zbyt niskich temperatur, także bezpośredniego nasłonecznienia i dużych przeciągów; źle przechowywane klarnety mogą pękać.
  • ściągaj stroik z ustnika po każdym graniu, pozwalając mu pooddychać i wyschnąć. Można go również przemyć zimna woda. Uniknij przez to szybkiego gnicia i rozkładania drewna przez bakterie. Trzymaj stroiki zawsze w plastikowej osłonce.
  • Po każdym graniu (no może prawie każdym) wypoleruj zewnętrzna stronę klarnetu szmatka bawełnianą, głównie klapy. Pocące się ręce zostawiają brzydkie plamy na klarnecie. Polerując Nasze klarnety bezpośrednio po graniu unikniemy przebarwień i zawsze będziemy mieć piękny, święcący instrument.
Więcej o pielęgnacji klarnetów.


Jak konserwować klarnety?

Konserwuj swój klarnet, conajmniej co dwa lata. Używaj do tego zwykłej oliwy z oliwek kupionej w sklepie spożywczym lub kup oliwkę w e-klarnet. Jak to zrobić? Przeczytaj uważnie aby nie popełnić błędu. Rozkręć klarnet tak, aby nie zostały na nim żadne elementy mechanizmu (głownie chodzi aby nie zalać poduszek!!). Pamiętaj gdzie, co było! Jak nie robiłeś tego nigdy wcześniej to sobie dokładnie rozrysuj. I nie spiesz się bo łatwo się pomylić. Następnie znajdz 3 szmatki, nałóż je na jakiś długi, cienki elementy (najlepiej plastikowy pręt) o długościach odpowiednich do części klarnetu (mam na myśli: baryłkę, część górną i dolną). Następnie nasącz szmatki oliwa z oliwek lub Nasza oliwą firmy Buffet. Tak przygotowane elementy...
Więcej informacji o tym jak konserwować klarnety


Informacje o stroikach do klarnetu
Warsztat klarnetowy
Nuty na klarnet
Utwory na klarnet

Klarnety | Nuty | Stroiki do klarnetu | Warsztat | Muzyka | FAQ
Klarnety
Nuty na klarnet
Nauka gry na klarnecie
Stroiki do klarnetu
Warsztat klarnetowy
Muzyka klarnetowa
Recenzje
FAQ
Polecamy
Polecamy
Logowanie
Adres e-mail:
Hasło:

Nowe konto
Zapomniałeś hasła?
Newsletter
Zapisz się!
Czekają na Ciebie darmowe nuty
i porady

Adres e-mail

Bestsellery
01.Stroik Vandoren Tradycyjne 1 szt.
02.Stroiki Vandoren Tradycyjne
03.Stroiki Vandoren V.12
04.Claripath Junior
05.Stroiki Vandoren V12 1 szt.
06.Stroiki Rico Reserve klarnet B
07.Ustnik do klarnetu basowego Vandoren B50
08.Ustnik do klarnetu Vandoren 11.1
09.Ustnik do klarnetu Vandoren B45
10.Pude?ko na stroiki Vandoren